Wycieczka do Eksperymentariu

Dnia 05.02.2019r. klasy I b oraz I d wzięły udział w wycieczce do Eksperymentarium w Łodzi  w ramach projektu „ Oddech dla Bełchatowa- działania ekologiczne w Szkole Podstawowej nr 3 w Bełchatowie”. Wycieczka została w całości  sfinansowana
z funduszy przyznanych z WFOŚiGW w Łodzi.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących powietrza. Zajęcia te, to nie tylko wspaniała rozrywka, ale także możliwość przyswojenia wiedzy z zakresu nauk ścisłych, która przekazana była adekwatnie do wieku dzieci.

Uczniowie zwiedzili również Experymentarium- interaktywne wystawy, pełne przyrządów     i stanowisk, które umożliwiły samodzielne poznanie działania zjawisk.

Największą atrakcją dla dzieci okazał się Tunel Kosmiczny, który wprowadził wszystkich w zakręcony nastrój.
Wróciliśmy do domów z bezcenną wiedzą oraz uśmiechami na twarzy.