INSTRUKCJA LOGOWANIA

uonetplus.vulcan.net.pl/belchatow   (otwórz)

Instrukcja logowania się do systemu UONET+ DLA RODZICA:
1.Proszę wprowadzić w przeglądarkę strony internetowej adres: uonetplus.vulcan.net.pl/belchatow
2. Na wyświetlonym oknie klikamy przycisk ZALOGUJ SIĘ
3. W oknie TWORZENIE KONTA należy wpisać swój adres e-mail (ten sam, który został wcześniej
wprowadzony do bazy systemu ), zaznaczć opcję Nie jestem robotem, a następnie kliknąć przycisk
Wyślij wiadomość.
4. Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, należy wykonać
polecane czynności (np. przepisz kod z obrazka) i kliknij przycisk Zweryfikuj.
5. Po podsumowaniu operacji należy zalogować się do swojej poczty elektronicznej, odbierz
wiadomość, przeczytaj ją i kliknij odnośnik do strony, na której będzie można wprowadzić swoje
hasło.
6. W oknie Aktywacja konta w polach Nowe hasło oraz Powtórz nowe hasło należy wprowadźić
swoje hasło, stosując się do podpowiadanych wymagań. Zaznaczyć opcję Nie jestem robotem i
kliknąć przycisk Ustaw nowe hasło.
7. Jeśli po kliknięciu opcji Nie jestem robotem rozwinie się okienko weryfikacji, należy wykona
polecane czynności i kliknij przycisk Zweryfikuj.
8. Zamykamy okno przeglądarki.
Logowanie do systemu UONET+
1. Uruchom przeglądarkę stron internetowych i przejdź na stronę startową systemu UONET+.
uonetplus.vulcan.net.pl/belchatow
2. Kliknij przycisk Zaloguj się
3. W oknie logowania wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij przycisk Zaloguj
się.
Jest możliwość uzyskania dostępu na urządzenie mobilne. Należy na stronie uczeń poszukać
zakładki DOSTĘP MOBILNY i postępować zgodnie z instrukcją.

Regulamin korzystania z dziennika elektronicznego dla rodziców
w Szkole Podstawowej nr 3 im. Żołnierzy POW w Bełchatowie

1. Wychowawca klasy przekazuje dostęp do konta Rodzica za pomocą podanego adresu mailowego.
  2. Fakt otrzymania dostępu do danych zawartych w dzienniku elektronicznym, rodzic zobowiązany jest potwierdzić własnoręcznym podpisem na najbliższym zebraniu
  3. Hasło powinno być zmienianie co 30 dni. Hasło musi się składać z co najmniej 6 znaków i być kombinacją liter i cyfr.
  4. Hasło umożliwiające dostęp do zasobów dziennika elektronicznego każdy użytkownik utrzymuje w tajemnicy, również po upływie jego ważności.
  5. Konta rodziców/prawnych opiekunów są niezależne, dają one możliwość :
  • wglądu do bieżących ocen cząstkowych, a także ocen przewidywanych, śródrocznych i rocznych uzyskiwanych przez uczniów,
  • wglądu do zapisów frekwencji na zajęciach szkolnych,
  • wglądu do wszystkich spóźnień na obowiązkowe zajęcia,
  • wglądu do uwag i pochwał otrzymywanych przez ucznia,
  • wglądu do zapowiedzi sprawdzianów, badania wyników nauczania, próbnych egzaminów zewnętrznych, wydarzeń szkolnych,
  • wglądu do ogłoszeń szkolnych,
  • otrzymywania powiadomień o nowych wiadomościach drogą mailową,
  • dostępu do danych zawartych w dzienniku poprzez interfejs mobilny w telefonach komórkowych,
  • komunikowania się ze wszystkimi nauczycielami, pedagogiem, psychologiem oraz dyrekcją szkoły.

W czasie trwania zawieszenia zajęć lekcyjnych nie wszystkie funkcje w e- dzienniku będą działać – szkoła będzie systematycznie uzupełniać informacje w kolejnych zakładkach.

1. Rodzic ma obowiązek samodzielnie zapoznać się z zasadami funkcjonowania dziennika elektronicznego w funkcji „pomoc” .
  2. Rodzic/prawny opiekun osobiście odpowiada za swoje konto w dzienniku elektronicznym szkoły i ma obowiązek nieudostępniania go swojemu dziecku ani innym nieupoważnionym osobom.
  3. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego sprawdzania postępów w nauce i frekwencji dziecka.
  4. Rodzic/prawny opiekun ma obowiązek systematycznego usprawiedliwiania nieobecności ucznia na zajęciach szkolnych w terminach określonych w statucie szkoły i przekazanych przez wychowawcę na pierwszym zebraniu z rodzicami.
  5. Rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany do udzielania odpowiedzi na wszystkie wiadomości, jakie otrzymuje od nauczycieli i innych pracowników szkoły.
  6. Uprawnienia przypisane użytkownikom mogą zostać zmienione przez administratora szkolnego dziennika elektronicznego.

Logowania do  e-podręcznika

epodręcznik – logowanie    KLIKNIJ

Organizacja zdalnego nauczania w szkołach – poradnik

poradnik-1   (otwórz)

źrodło: https://www.kuratorium.lodz.pl/organizacja-zdalnego-nauczania-w-szkolach-poradnik/.

Szanowni Państwo

Łódzki Kurator Oświaty uprzejmie informuje, że w okresie zamknięcia szkół i placówek edukacyjnych, w których stołówka jest nieczynna i dziecko nie może spożywać posiłków – kierownik ośrodka pomocy społecznej ma możliwość przyznania na ten okres pomocy w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, bądź świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.